Kryminalistyka to kluczowa dziedzina w pracy służb mundurowych, umożliwiająca pozyskiwanie dowodów świadczących o winie sprawców przestępstw.
17 lutego br. uczniowie klasy policyjnej Szkoły przy Teatralnej w Pile mieli okazję zgłębić jej tajniki podczas wizyty w zaprzyjaźnionej Katedrze Kryminalistyki ANS w Pile, zorganizowanej w ramach debaty społecznej.
Wykładowcy ANS w Pile – dr Paweł Leśniewski, mgr Bożena Andrzejewska oraz mgr Magdalena Borowiak – zaprezentowali nowoczesne pracownie i przybliżyli zagadnienia z zakresu entomoskopii oraz daktyloskopii, odsłaniając przed uczniami praktyczne aspekty kryminalistyki.
Dodatkowo, funkcjonariuszki Policji opowiedziały o codziennej służbie oraz możliwościach rozwoju zawodowego. Kadeci mieli również okazję zapoznać się z aktualnymi warunkami i procesem rekrutacji do Policji.
Takie inicjatywy to nie tylko cenna lekcja, ale także inspiracja dla przyszłych funkcjonariuszy!