„Ich przeżycia – Nasza pamięć” - spotkanie z Sybirakami

„Ich przeżycia – Nasza pamięć” - pod takim hasłem odbyło się 25 kwietnia 2018 r. spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków Oddziału  w Pile.

W tym roku przypada 90. rocznica powstania Związku Sybiraków. W spotkaniu w auli uczestniczyły klasy: I a i I b  LO oraz I a T i I b T. Genowefa Ciechanowska - prezes Związku Sybiraków Koła Terenowego w Pile oraz Łucja Stężała i Zbigniew Iwanowski opowiedzieli młodzieży klas pierwszych o swoich losach, wspominali dzieciństwo na wygnaniu i trudne warunki, w jakich przyszło im żyć w czasach zsyłki.

Taka „żywa”  lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Dziękujemy serdecznie Sybirakom za zaszczycenie nas swoją obecnością i niezapomniane wzruszenia.   

Organizatorzy: Danuta Wolny, Kinga Mikołajewska.