Wycieczka do Mantova

3 listopada 2018 roku uczestnicy projektu "Staże we Włoszech szansą na lepszą pracę": Jagoda Fabiszak, Weronika Podemska, Filip Drozdov, Weronika Raczyńska, Maciej Buganik, Błażej Nawojczyk, Julia Naniewicz, Oliwia Królik, Marcin Kot, Katarzyna Kania, Piotr Nawrot, Wiktoria Pikulik, Kamil Krysztofiński, Jakub Borczyk, Wojtek Gawrych, Miłosz Miechowiecki z opiekunami Beatą Hanak i Darią Szostak zwiedzili Mantova.

Jest to miasto i gmina we Włoszech, położone między trzema sztucznymi jeziorami: Lago Superiore, Lago di Mezzo i Lago Inferiore, przez które przepływa rzeka Mincio. Przez wiele wieków stanowiła ośrodek niezależnego margrabstwa (a następnie księstwa) rządzonego przez ród Gonzagów.

Mantova, jako miejsce drugoplanowe akcji wybrał William Szekspir w dramacie „Romeo i Julia”, jest ona także miejscem akcji opery „Rigoletto”, Giuseppe Verdiego.

Mantoa zostało nazwana „Stolicą kultury włoskiej 2016” .