„Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki”.
Stephen King „Dallas ‘63”

Godziny otwarcia biblioteki

Nauczyciele bibliotekarze: mgr Maria Mierzejewska, mgr Anna Kucharska.

Drogi czytelniku!

Brakuje Ci motywacji do działania? Nie czekaj, nie zastanawiaj się!

Odważ się…

na więcej, mówić co myślisz, niczego nie żałować, chwycić szansę, być szalonym, spełniać swoje marzenia, pozytywnie myśleć, podnosić się po upadku, wszystkiego nie akceptować, oczekiwać więcej od życia,  przejąć odpowiedzialność, kochać kogoś nie oczekując nic w zamian, cieszyć się każdą chwilą, być oryginalnym, rozwijać ciało i ducha, przezwyciężać uprzedzenia, stawiać na jakość a nie na ilość, obdarzać innych uśmiechem, być wiernym sobie.

Biblioteka poleca

bookcrossing.pl
wolnelektury.pl
kochamksiążki.pl
biblioNETka.pl

W 2016 roku biblioteka przystąpiła do realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na terenie Wielkopolski. Dzięki niemu nasza biblioteka wzbogaciła się o książki - współczesne nowości wydawnicze popularne wśród uczniów, które odpowiadają ich zainteresowaniom i pasjom. Po przeprowadzeniu ankiety i zbadaniu preferencji czytelniczych uczniów zakupiono w ramach programu: 706 egzemplarzy lektur szkolnych wydawnictwa GREG oraz 323 egzemplarze książek popularnonaukowych. Wśród nich znalazły się: powieści społeczno - obyczajowe, przygodowe, fantastyczne, historyczne, biografie, pamiętniki, historyczne (II wojna światowa, współczesność), wojskowość, religia chrześcijańska,  powieści podróżnicze, egzotyczne, wojenne, sensacyjne, humorystyczne, kryminalne i detektywistyczne, powieści grozy, poradniki z dziedziny sportu, zdrowia, urody, stylu, rozwoju osobistego.