Bractwo Logistyczne

Bractwo Logistyczne jest formą zajęć pozalekcyjnych. Bractwo tworzy młodzież, która pragnie poszerzyć wiedzę z zakresu zapasów i magazynowania, transportu i spedycji, zagadnień logistycznych, planowania logistycznego, ekonomiki logistyki oraz wielu innych pojęć i zadań związanych z logistyką.

Podstawowym zadaniem Bractwa Logistycznego jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez różne formy działalności, miedzy innymi:
- poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz zdobywanie praktycznych umiejętności z dziedziny logistyki
- zapoznawanie się z nowościami logistycznymi
- uczestnictwo w wykładach, warsztatach i konferencjach z zakresu transportu, spedycji i logistyki
- przygotowanie referatów, tworzeniu prezentacji (filmów) edukacyjnych z działalności produkcyjnej i transportu
- organizacja i uczestnictwo w wycieczkach naukowych
- przygotowanie do konkursów logistycznych i Olimpiady Logistycznej

Ważny dla członków bractwa jest kontakt z firmami logistycznymi oraz grupami o podobnym zainteresowaniach działającymi w szkołach ponadgimnazjalnych.

Opiekunami są: pani Beata Hanak, pani Daria Szostak i pani Anna Świerczyńska.